Jędrzej Marcinkiewicz
Diagnoza
Wada układu krwionośnego, udar niedokrwienny mózgu, niedowład połowiczy lewostronny.
Cel zbiórki
Jędrzej Marcinkiewicz urodził się 11 września 2001 roku w Zielonej Górze. W pierwszych minutach otrzymał 10 punktów w skali Apgar, chwilę później stan jego zaczął się drastycznie zmieniać. Zagrożone było jego życie. Trafił na trzy doby do inkubatora. Stwierdzono wstrząs septyczny. Po dwóch tygodniach został wypisany do domu. Rozwój psychomotoryczny przebiegał bez zastrzeżeń.
W roku 2005, przy rutynowym badaniu zdiagnozowano koarktację aorty. Na dodatkowe konsultacje udaliśmy się do Centrum Zdrowia Dziecka. Początkowo Jędrek został zakwalifikowany do plastyki balonowej, ale odstąpiono od tej decyzji. Jędrek ma poczekać aż będzie możliwość przeprowadzenia zabiegu wprowadzenia stentu.
Wada układu krwionośnego w postaci koarktacji nie wpływała na funkcjonowanie chłopca, aż do dnia 24 czerwca 2011 roku. Jędruś doznał udaru niedokrwiennego mózgu z zakresu unaczynienia prawej tętnicy środkowej, w następstwie udaru nastąpił niedowład połowiczy lewostronny. Wakacje spędził na szpitalnych oddziałach. Początkiem drogi był oddział neurologii dziecięcej w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej. Zastosowano leki przeciwzakrzepowe, od których odstąpiono, gdy w 9 dobie ukrwotoczniły się zmiany niedokrwienne mózgu. Gdy stan unormował się, podjęto rehabilitację ruchową. Jędruś opuścił szpital im.T. Marciniaka na wózku inwalidzkim. Kolejnym etapem był pobyt na oddziale w Specjalistycznym Rehabilitacyjno – Ortopedycznym Zespole Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu. Po 6 tygodniach wspólnych wysiłków zespołu rehabilitacyjnego, Jędruś opuścił szpital bez wózka na własnych nogach.
W 2012 roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, na oddziale kardiologii dziecięcej Jędrzej przeszedł zabieg wstawienia stentu. Przez lata od udaru Jędrzej pozostawał pod stałą opieką neurologa, psychologa, logopedy, kardiologa oraz fizjoterapeuty. Rehabilitowany był wieloma znanymi metodami.
Poznaj naszych podopiecznych
Skontaktuj się z nami
Masz pytania
Napisz do nas ! Skorzystaj z formularza kontaktowego.
Adres do korespondencji
ul. Bema 7/6
65-035 Zielona Góra
Zapraszamy do kontaktu
email wartojestpomagac@gmail.com
telefon +48 603 55 17 57 +48 536 055 056
Konto Stowarzyszenia
nr konta mBANK SA:
75 1140 1850 0000 2096 6400 1002