Ignacja Drewnik ur. 9 sierpnia 2013r. o czasie z wagą 3350 g, 50 cm długa. Otrzymała 10 punktów w skali Apgar , rozwijała się prawidłowo. W 6 miesiącu życia zdiagnozowano u niej zaćmę jądrową całkowitą, wrodzoną do pilnej operacji, małoocze, oczopląs.
Igunia jest dzieckiem bezsoczewkowym; przeszła operację usunięcia soczewek z obu oczek. Zmaga się z niedowidzeniem, zezem zbieżnym oraz nadczynnością mięśni skośnych obu oczu. Ważnym elementem rehabilitacji jest zaopatrzenie oczu w soczewki nagałkowe stabilnokształtne, które nie ograniczają pola widzenia. Są wykonywane na indywidualne zamówienie. Na chwilę obecną moc soczewek córki wynosi +22D plus dodatek do bliży +3,5D; z uwagi na brak akomodacji, czyli możliwości ostrego widzenia blisko i daleko.
Dotychczasowa rehabilitacja przyniosła oczekiwane efekty; oczy zaczęły rosnąć, oczopląs jest niedostrzegany, możliwe że ustąpił. Obuoczne widzenie w soczewkach wynosi 40%, a widzenie oka lewego 20%. Bez soczewek córka nie widzi. Ma zaburzenia integracji sensorycznej szczególnie nadwrażliwość dotykową oraz wiotkość mięśni. Jednak cieszę się z tego jak wiele osiągnęła i jak wspaniale współpracuje.
Ignacja jest pod stałą kontrolą spacjalistów; okulistów, kontaktologa - optometrysty, neurologa i terapeutów zajęciowych. Uczestniczy w wielu zajęciach rehabilitacyjnych małej i dużej motoryki z oligofrenopedagogiem, również hipoterapii oraz integracji sensorycznej. Pracuję z córką w domu, ponieważ widzę postępy i wierzę, że teraz będzie tylko lepiej. Podsumowując ponad trzyletnią pracę z dzieckiem jestem szczęśliwa jak znaczne postępy uczyniła. Rehabilitacja jest niezwykle ważna, ale i kosztowna. Stąd moja prośba o wsparcie finansowe w dalszej rehabilitacji córki. Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję w imieniu własnym oraz Ignacji.